Mediačná kancelária

Mediácia je neformálny, dobrovoľný a dôverný proces riešenia konfliktov, mimosúdnou cestou.

Služby

Spolužitie / Manželstvo

Partnerské a rodinné spolužitie, i uzavretie manželstva, má nielen emocionálne, ale najmä právne dôsledky.

Majetok

Dohody a zmluvy, ktoré rešpektujú vzťahy, a chránia majetok.

Dedičstvo

O smrti, pozostalých a pozostalosti s taktom a bezpečne.

Rozchod / Rozvod

Rozchod zodpovedne a s porozumením.

VIP konzultácia

Expresná pomoc pre náročných klientov.

Obchodné spory

Slobodu v podnikaní robia jasné pravidlá a dohody.

mediácia ako príležiťosť

Občianske a rodinné spory

Poskytujem služby na najvyššej úrovni, v súlade s platnou právnou úpravou a etickými princípmi. 

Na osobnom prístupe a rešpektujúcom vzťahu s klientami mi záleží. Snažím sa porozumieť príbehom, faktom, potrebám, a spoločne hľadať praktické riešenia.

Verím, že rešpekt a pravidlá sú kľúčom k úspechu v každej oblasti života. Preto im venujem maximálnu pozornosť aj vo svojej mediačnej praxi.

Ak potrebujete predísť problémom alebo vyriešiť konflikt, spor, s tým vám pomôžem.

Často kladené otázky

Mediácia je proces, pri ktorom sa dve alebo viac strán, ktoré sú v konflikte, stretnú s mediátorom, aby spolupracovali na nájdení vzájomne prijateľného riešenia. Mediácia sa používa v prípadoch, keď strany nevedia svoj spor ďalej riešiť bez pomoci tretej osoby.

Preto, že mediácia naozaj funguje. Aj v prípadoch, ktoré sa neskončili dohodou, sa strany sporu v prevažnej miere vyjadrili, že ak v budúcnosti budú mať spor, pokúsia sa ho riešiť mediáciou.
Mediácia je rýchlejšia, lacnejšia a často aj efektívnejšia ako súdne konanie. Pomáha urovnať konflikty a zároveň udržať vzťah medzi stranami.

Mediácia je dobrovoľná, diskrétna a dôverná. K účasti na mediácii nie je možné žiadnu zo strán prinútiť, preto súhlas s účasťou na mediačnom konaní dáva nádej, že strany majú naozajstný záujem svoj spor vyriešiť čo najrýchlejšie a bez zbytočných strát.

Ak sa jedna zo strán nechce mediačného konania zúčastniť, druhá strana sa môže rozhodnúť, že sa na mediačnej konzultácii zúčastní aj bez nej. V tomto prípade sa môže jednať o úvodnú konzultáciu s mediátorom alebo o preventívne poradenstvo pred eskalujúcim konfliktom.

Náklady na mediáciu sa líšia v závislosti od predmetu sporu a dĺžky trvania mediačného procesu. Prvá konzultácia je v rozmedzí 60 – 80 € v závislosti od predmetu sporu, viac v Cenníku.

Nestrannosť, neutralita a nezaujatosť mediátora sú základné piliere mediácie, a moje základné pracovné nástroje. Riadim sa platným právom, Etickým kódexom mediátora a vlastnou morálkou. Viac o mojom spôsobe práce nájdete v referenciách klientov.

Čo hovoria klienti

„Vzdy som si myslela, ze v nasej rodine ziadne spory o majetky nemozu nastat. Nastali. V miernejsej forme, vztahy medzi mamou a jej sestrou to však poznacilo a ja som citila, ze potrebujú obidve priblizit nazory a postoje tej druhej. Velky obdiv za pracu, ktoru robite. Nech sa Vam dari!”
Zuzana, 39 r., Zvolen
rodinný spor
„Profesionálny prístup, fundované riešenie, promptná realizácia, príjemná komunikácia na vysokej úrovni - to je moja skúsenosť s touto p. mediátorkou. Absolútna spokojnosť.”
Ján Šiller
pozemkový spor
„Paní mediátorka, byla jste první, od koho jsem se dozvěděla, že něco takového ako mediace vůbec existuje. Jste odborník s obrovskou dávkou empatie, laskavá a podporující.”
Vlasta, 45 r., Rožnov pod Radhoštěm
Konzultácia

Nájdite riešenie konfliktu

Máte konflikt? Hľadáte riešenie? Pomáham ľuďom v spore a náročnej životnej situácii. Rezervujte si termín mediácie ešte dnes a zistite, ako vám môžem pomôcť.

„Čoho sa na nás dopustili druhí, s tým už sa nejako vyrovnáme. Horšie je to s tým, čoho sa sa na sebe dopúšťame sami.“